/ / 5 Çok Fazla Yemek Yediğinizde Zehirli Olabilecek 5 Sağlıklı Gıdalar

Onların Çok Yediğinizde Zehirli Olabilecek 5 Sağlıklı Gıdalar

tehlikeli sağlıklı gıdalar

Bu makale Marygrace Taylor tarafından hazırlanmış ve ortaklarımız tarafından sağlanmıştır. önleme.

İçindeki her şeyden zevk almak hakkında söylenen şeyılımlılık? Sadece kırmızı şarap, taze ekmek veya lezzetli tatlılar için geçerli değildir. Temiz gıdalar için de geçerlidir. Çünkü siz fıstık, balık, yapraklı yeşillikler veya tam tahıllardan söz ediyorsanız neredeyse her zaman bir örnek veriyorsunuz yapabilmek çok fazla iyi bir şey var. Burada, aşırıya kaçarsanız tehlikeli olabilecek dokuz sarmallı gıdalar. (21 günlük temiz yemek planımız Yalın Yiyin ile diyetiz 15 kilo kadar kaybedersiniz.)

tehlikeli sağlıklı gıdalar

Brezilya fındığı

Bu dev fıstık # 1 olduğu biliniyorselenyum kaynağı, üreme için önemli bir rol oynayan ve vücudunuzun enfeksiyona karşı savaşmasına yardımcı olan vazgeçilmez bir eser unsuru. Aslında, yalnızca bir Brezilya fındığı, günde ihtiyacınız olanın neredeyse iki katı kadar selenyum olan 90 mcg selenyum verebilir. Ve bir onsluk porsiyon (altı ila sekiz arasında fındık) bir kuyruklu Yüzde 777 Günlük selenyum ihtiyaçlarınızın%

Ara sıra Brezilya fıstığı yemek yemekiyi, ama her gün onlara sahip olmak, saç dökülmesine, gastrointestinal ve nörolojik sorunlara, baş dönmesi ve kalp krizi veya böbrek yetmezliğine neden olma potansiyeline sahip selenyum toksisitesi riskine neden olabilir. "Bir haftada bir servis yapmaya devam edin veya haftada birkaç kez sadece bir ya da iki fındık olsun" diyor Jessica Cording, R.D.

tehlikeli sağlıklı gıdalar

Ispanak, pancar ve İsviçreli pazı

Bunların her birini size hatırlatmamız gerekmiyorSebzeler bir besin gücüdür. Ancak oksalat olarak adlandırılan doğal olarak oluşan bileşiklerde de yüksektirler. Oksalatlar, sağlıklı bakterileri bağırsağınıza beslemek için aslında prebiyotikler olarak çalışırlar. Ancak eğer böbrek taşlarına eğiliyorsanız, çok yüksek oksalatlı gıdaları yemeniz daha kötü şeyler yapar. Cording, "Böbreklerin bu bileşiklerin filtrelenmesi gerekiyor, ancak böbrek taşlarına eğilimli bir kimsede böbreklerin bunu yapmakta zorlanıyor, böylelikle böbrek taşlarının oluşması ve oluşmasına neden oluyor" diyor Cording.

Bu durumda, gıdalardan kaçınmak en iyisi olabilirBu oksalatların hepsinde yüksektir. Sizin için en iyi olanı bulmak için doktorunuzla konuşun. Yüksek oksalatlı gıdaları kesmeniz gerekiyorsa, bir diyetisyen lahana veya karnabahar gibi düşük oksalatlı alternatifler bulmanıza yardımcı olabilir.

tehlikeli sağlıklı gıdalar

Konserve ton balığı

Ucuz, kullanışlı ve protein ile doludurve o kadar önemli olan omega-3'ler. Fakat konserve orkinos cesur bir madde içerdiğinden gelişmekte olan fetüslerin ve küçük çocukların sinir sistemlerine ve beyinlerine zarar verebilir. Daha yüksek cıva miktarı da yetişkinler için zehirli olabilir (semptomlar uyuşma veya karıncalanma, görme sorunları ve bellek sorunları içerir). Ancak uzmanlar, hastalanabilmeniz için cıva taşıyan orkinosların ne kadar çok yemeniz gerektiğini tam olarak bilmiyorlar.

Beyaz albacore orkinos daha cıva içeriyorhafif orkinos ve yiyebileceğiniz miktar ağırlığınıza bağlıdır. Örneğin, 110 kiloluk bir kişi haftada dört onluk beyaz albasür orkinosunu veya dokuz onsu hafif orkinosu tutmalıdır. Ancak 165 kiloluk bir kişinin haftanın beş gramı beyaz albacore ton balığı ya da haftada 14 ons hafif ton balığı alabiliyor. Tüketici Raporları. (Biliyorsun, ton balığı bir kutu beş ons.)

Hamile iseniz, emziriyorsanız veya denemeye çalışıyorsanızFDA'nın belirlediği kurallara uymayı düşünün: Karides, somon balığı, yayın balığı veya hafif ton balığı gibi haftada 12 gram kadar daha düşük cıva deniz ürününün tadını çıkarın. Mercury albacore orkinos için, haftada 6 gramdan daha fazla bir miktarı saklamayın. (Ve bu 12 balıktan tamamen uzak dur.)

tehlikeli sağlıklı gıdalar

Kırmızı et, istiridye ve beyaz fasulye

Her üçü de en çok oynamakta olan demir kaynağıdır.kaslarınıza oksijen vermede önemli rol. Ve çok az demir sizi zayıf ve yorgun hissettirebilirken, fazla alım yapmak karaciğer yetmezliğine neden olabilir.

Tabii ki, bol bol insan almak için uğraşıyor yeterli mineral diyetlerinde. Demir aşırı yükü, özellikle demirinizin besin kaynağı olması halinde oldukça nadir görülür, diyor Cording. Fakat demir takviyesi alırsanız? Bir diyetisyenle konuşmaya değer olabilir. Cording, "İhtiyaçlarınızın ne olduğunu bilmek ve yiyecek kaynaklarını ve takviyeleri dengelemek için nasıl başedileceğini bilmek önemlidir" diyor.

tehlikeli sağlıklı gıdalar

Esmer pirinç

Elbette, kompleks carb sağlık ile eşanlamlıdırGıda. Ancak pirinç, toprakta ve suda doğal olarak bulunan arsenik emiliminde de iyidir. Ve kahverengi pirinç rafine edilmiş eşlerden daha ağır metal emer.

Arsenik bilinen bir insan kanseriojendir veŞu anda, gıda arsenik miktarı için herhangi bir emniyet eşiği yok. Ancak, Çevre Çalışma Grubu da dahil uzmanlar, kahverengi pirincinizi diyetinizden tamamen kesmenizin gerekmediğini kabul ediyorlar. Bunun yerine, çeşitli kepekli tahılları yemeye çabalayın. "Normalde her gün kahverengi pirincinizi alırsanız, quinoa, farro veya darı gibi bir şeyle değiştirmeyi deneyin" diyor Cording. Kahverengi pirinç şurubu (genellikle doğal tahılları veya granola çubuklarını tatlandırmak için kullanılır) gibi pirinç veya pirinç esaslı katkı maddeleri içeren paketlenmiş gıdalar için de göz atın. Onları her gün ziyade arada bir yenen daha iyidir.

Dikkat et: