/ / Saç Kestirmek mi? Kendinize bu 7 Soruyu Önce Sor

Saçlarını Kestirmek mi? Kendinize bu 7 Soruyu Önce Sor

saç kesimi stil soruları sormak

Saçlarınızda değişiklik yapmanın bir sır değilkorkutucu AF. Bir yandan, sonsuza dek en iyi benliğiniz gibi görünebilir; Öte yandan, işler korkunç derecede yanlış olabilir ve şeylerin büyümesini beklerken saklamak için haftalarca harcamanız gerekebilir.

Ancak saç değişiklikleri bu kadar olmamalıdırkaygıyı tetikleyen. Bu nedenle, bir randevu almadan önce tam olarak ne istediğinizi (ve neyi istediğinizi) bulmak akıllıca bir şey. Üst stilistlerden, bir salonda ayak basmadan önce kendinize sormalısınız en büyük soruları sorduklarından sorduk. Onların önerileri şunlardır:

BESİN İÇİN:

1. Ne sıklıkla bir at kuyruk takıyorum?

Bu, insanlara yönelik çok önemli bir sorudur.Mizu New York salonunda kıdemli stilist olan Steven DeCarlo, daha kısa sürede dolaşmayı düşünüyor. Açıkçası eğer çok kısa gidersen, kendini updo bölümüne sokabilirsin. Kaça kadar güvende gidebildiğinizden emin değilseniz, stilistinizle konuşun.

Hepsini kesmeye hazır değil misiniz? Korkmayın - günlük çörekleri sallamanın dört yolu vardır:

2. Saçıma ne kadar zaman harcayacağım?

Balsinler bunun için harika bir şey. DeCarlo, "Patlamalara gelince, daha fazla bakım yapabilir ve eğilim gösterir" diyor. "Bu, bir kadında patlamaları kesmeden önce hep söylemek istediğim bir şey." Düzenli patlama düzeltmeleri için içeri girmeye hazır mısın? Ve her sabah patronlarını stile mi hazırlarsın? Değilse, muhtemelen sizin için değil.

3. Şeyleri sallamaya hazır mıyım?

San Diego'da ünlü stilist olan Jet Rhys,Bir değişim isteyeceklerini söyledikleri zaman, insanlara her zaman bir değişim düşüncesinde ne kadar zamandır sorduğunu sorar. "Eğer cevap son bir aydır ya da daha uzunsa, yeni bir görünüm için hazır olduğunu biliyorum," diyor Rhys. Bunu bir kaprisle kararlasaydınız, belki bir iki hafta daha verin.

4. İstediğim görünüm var mı?

Muhtemelen senden önce duymuşsundurResimler sizinle ve stilistler bunun gerçekten iyi bir fikir olduğunu söylüyor - hem sizin için hem de sizin istediğiniz görünümün okunaklı bir şey olduğundan emin olmanız. Rhys, stilistiniz getirdiğiniz resimlere bakmalı ve görünümün sizin için uygun olup olmayacağına dürüst davranıyor olmalıdır. Değilse, o doğru yapmak için genellikle tweaks önerir. (Kadın Sağlığının Tümü 18 DVD'de uyum sağlayın ve harika hissedin!)

RENK İÇİN

5. Saç rengime ne zaman bayıldım?

Tuhaf bir soru gibi görünüyor, fakat FrankManhattan'daki Oon Arvelo Salon'da renk tasarımcısı olan Friscioni, önemli olduğunu söylüyor. Sahilde bir çocukken sahip olduğunuz bir rengi yeniden elde etmek istiyorsanız, geçen sene bir iş gezisinde sevdiğinizden farklı bir hikaye anlatıyor. Anlamı, gerçekten bakım gerektirmeyen, daha genç görünen bir renk arıyor olabilirsiniz - stilistiniz sizi şimdi işe yarayan bir tonuna yönlendirmenize yardımcı olabilir.

6. Yılın büyük bölümünde cilt tonum nedir?

Cildinizin tonunu zamanına bağlı olarak değişebilirFriscioni, yılın neredeyse tamamını tatile çıktınız mı, yoksa bir renk tutmak istediğiniz süreyi de değiştirebilir. Örneğin, yılın çoğunluğu için solgunluk eğilimi gösteriyorsanız, ağartılmış sarışın bir görünüm sizi yıkayabilir.

7. Nerede altı hafta içinde olacağım? Peki altı hafta sonra mı?

Saç rengi değişiklikleri şaka değil, Friscioniköklerinizi örtbas etmek ve solan rengi iyileştirmek için bakım gerektirdiklerini belirtiyor. Büyük bir değişiklik yapmayı planlıyorsanız ve yeni görünmesini istiyorsanız, bir ay içinde şehir dışına çıkmayacağınızdan emin olun.

Açıkçası, saç değişimleri büyük önem taşıyor veFriscioni, yeni görünümünü emmek için iyi bir fikir olduğunu söylüyor. Salonuzun olmadığı gün ışığında göz atın ve birkaç gün içinde kendinizi nasıl hissettiğinizi görün. Hâlâ heyecan duyuyorsan, harika. Değilse, stilistinizi arayın; o da doğru yapmak için sizinle birlikte çalışmaya istekli olmalıdır.

Dikkat et: